Zumbul Vakum Tabla

 

CNC operasyonlarında makine ne kadar önemliyse, işlenecek malzemenin güvenli, doğru ve yapılacak işe göre en akıllı yöntemle sabitlenmesi de o kadar önemlidir. İyi sabitleme olmayan bir mengene sisteminde işle ilgili hayal kırıklığı, yaralanmalar, iş sağlığını tehdit edebilecek ciddi tehlikeler, en iyi olasılıkla malzeme kaybı, işin kalitesinde başarısızlık gibi sonuçlara neden olmaktadır.

Standart mengene sistemlerinin yanında iş verimliliği ve hızı açısından vakum tabla da çok istenilen bir özelliktir. Vakum tabla üretmek çok ciddi bir mühendislik tasarımı, bilgisi ve deneyimli bir işleme sürecini gerektirir. Firmamız; STEPCRAFT makineleri üzerine vakum tabla üretimiyle başladığı bu yolda, kendi makinelerine ve hatta rakip bir çok firmaya vakum tabla üretimini yapmaktadır. 

Vakum tablada temel olarak bir tabla üzerinde oluşturulan kanallar o-ring fitillerle kapatılmakta, tablanın içinden ya da yanından bir vakum pompası ya da ventura vakum üretici aracılığıyla oluşturulan emme ve negatif basınç ile malzeme güvenle sabitlenebilmektedir. 

Bazen yapılacak işe özel vakum sistemleri de gerekebilmektedir. Yani bir vakum sistemi her türlü sabitleme gereksinimini asla karşılayamaz. Bazı müşterilerimiz bir buat, bir kutu, özel bir malzeme, özel bir alüminyum kalıp için özel vakum tabla tasarımları isteyebilmektedir. Firmamız hem genel olarak vakum tabla üretimini sağlamakta hem de isteğe özel tasarımlarla vakum tabla üretimi yapmaktadır. 

Bu sayfada üretmiş olduğumuz bazı vakum sistemlerinin fotoğrafları yer almakta olup tüm örnekler müşteri mahremiyeti nedeniyle özellikle yayınlanmamaktadır. 

Özel tasarımlar için firmamızla doğrudan görüşebilirsiniz.