Ar-Ge Faaliyetlerimiz

 

  • slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide

Ar-Ge Faaliyetlerimiz ve Yolculuğumuz

 

Zumbul firması ürettiği veya sattığı her türlü üründe katma değer ekleyecek araştırma ve geliştirme faaliyetlerini de bünyesinde yürütmektedir. 

CNC ve otomasyon sektöründe ilgi alanımıza girecek ve ürünlerimizin verimliliğini artıracak ya da kullanımını konforlu, güvenli ya da daha hızlı yapacak Ar-Ge çalışmalarıyla başlayan bu yolculuk, 2018 yılında firmamızın tamamen Ar-Ge Mühendislik firması haline gelmesiyle asıl uğraş alanımız olmuştur. 

Firmamız distribütörü ve çözüm ortağı olduğu STEPCRAFT GmbH & Co. Kg. firmasının (Almanya) CNC makinelerine üretmeye başladığı katma değer yaratan çözümleriyle Ar-Ge faaliyetlerine başlamıştır. 

Ar-Ge çalışmalarımız 2021 yılında şu anda üretim yaptığımız GERSAN Sanayi sitesindeki fabrikamızda güçlendirilen mühendis kadromuzla artarak devam etmektedir. 

Firmamızın devam etmekte olan 2023 yılında başlayan bir adet TUBİTAK 1507 ve bir adet KOSGEB KOBİGEL projesi vardır. 

 

Ar-Ge Çıktılarımız

 

Mühendislik; matematik ve fizik bilimlerini kullanarak insan yaşamında kolaylıklar sağlama sanatıdır. 

Firmamız bu ilkeye bağlı olarak, ithalatı ve dışa bağımlılığı azaltacak, genel olarak endüstriyel üretime yönelik CNC, Otomasyon, Kontrol ve Enjeksiyon alanında yerli üretimi önceleyen Ar-Ge faaliyetlerinde çok sayıda ürün geliştirmiş ve üretmektedir. 

Masaüstü Endüstriyel CNC

Tamamen kendi tasarımımız olan farklı boyutlarda, kararlı ve endüstriyel kalitede çalışan masaüstü Endüstriyel CNC makinelerimiz: Z61 Z110

Ahşap ve Alüminyum Endüstriyel CNC

Farklı ebatlarda Endüstriyel sanayi üretimine yönelik CNC makinelerimiz tamamen kendi Ar-Ge çalışmalarımızla üretilmektedir Z280 Z220

Spindle Motor

Sabit torklu (2.2kw) su soğutmalı PMSM (Permenant Magnet Synchronous Motor), Hava soğutmalı (2.2kw) seramik rulmanlı spindle motor gibi ürünlerimiz makinelerimizle birlikte müşterilerimize verilmek üzere Ar-Ge çalışmalarımız bünyesinde ürün yelpazemize katılmıştır. 

IMG_5621-min.JPG

Z61 Zumbul ailesinin küçük ama hamarat üyesi

IMG_5625-min.JPG

YFM22-SU-ATC (Sabit torklu, 2.2kw ATC motor)

IMG_5620-min.JPG

YFM22-Z (2.2kw Seramik rulmanlı, hava soğutmalı spindle motor)

BAZI Ar-Ge ÜRÜNLERİMİZ

YFM - 22 - SU - ATC (2.2kw) - 2021

Otomatik Takım Değiştirmeli Spindle Motor

YFM - 22 - Z (2.2kw) - 2020

Hava soğutmalı, seramik rulmanlı, 2.2kw