Zumbul Spindle Motors

 

Zumbul Ar-Ge kesintisiz sürdürdüğü araştırma ve geliştirme faaliyetleri sonucunda, ürettiği makinelerle birlikte kullanılmaya elverişli farklı özelliklerde spindle motorların satışını yapmaktadır. 

AMB Elektrik

Zumbul Ar-Ge; AMB-Elektrik firmasının Türkiye'deki tek yetkili satıcısı ve distribütörüdür. Aynı zamanda Kress ve AMB motorlarına servis desteği de Zumbul tarafındna verilmektedir. 

Zumbul Ar-Ge; önce AMB 1400-FME-w DI ve AMB 1050 FME-W DI spindle motorlara otomatik takım değiştirme kontrol sistemi geliştirmiş, ardından bu bilgiyi farklı spindle motorların kontrol edilmesi, üretimi için kullanmıştır. 

Yüksek Frekanslı Spindle Motorlar

Zumbul Ar-Ge; üretmeye başladığı makineler üzerinde kullanılmak üzere yüksek frekanslı spindle motorların üretimine de başlamıştır. 

2 farklı motor tipi bu kapsamda ele alınabilir.

YFM-22-Z

2.2kw hava soğutmalı seramik rulmanlı (2.000- 24.000 rpm), 220V, 4,5kg, kontrol panosuyla birlikte (CE standartlarında üretilmiş, her türlü güvenlik elemanı üzerinde)

ER20 pens (1-14mm sap çapına sahip takımlar kullanılabilir)

Manuel takım değiştirmeyle çalışmaktadır. 

 

 

YFM-22-SU

2.2kw gücünde, 400Hz, 0-24.000 rpm devre sahip bu spindle motorlar su soğutmalı ve ER20 pens standardındadır. Sabit torkludur. Manuel takım değiştirmelidir. Bu motorlar PMSM (Permanent Magnet Synchronous Motor) yani Kalıcı Manyetik özelliğinde Senkron Motor, yüksek teknolojiye sahip, ülkemizde bulunmayan bir spindle motordur. Sabit torklu olması en büyük özelliğidir. 

Ağırlığı 7,5kg, kontrol panosuyla birlikte (CE standartlarında üretilmiş, her türlü güvenlik elemanı üzerinde), su soğutma sistemi dahil. 

 

YFM-22-SU-ATC

2.2kw gücünde, 400Hz, 0-24.000 rpm devre sahip bu spindle motorlar su soğutmalı ve ER20 pens standardındadır. Sabit torkludur. Otomatik takım değiştirmelidir. Bu motorlar PMSM (Permanent Magnet Synchronous Motor) yani Kalıcı Manyetik özelliğinde Senkron Motor, yüksek teknolojiye sahip, ülkemizde bulunmayan bir spindle motordur. Sabit torklu olması en büyük özelliğidir.

ISO20ER20 uç tutucuyla çalışır. 

Ağırlığı 7,5kg, kontrol panosuyla birlikte (CE standartlarında üretilmiş, her türlü güvenlik elemanı üzerinde), su soğutma sistemi dahil. 

 

YÜKSEK FREKANS KONTROLLÜ MOTORLAR

YFM-22-Z

Hava soğutmalı, 2.2kw, Seramik Rulmanlı

YFM-22-SU-ATC

Su soğutmalı, 2.2kw, Sabit torklu, PMSM